Zasklenie lodgie & balkóna - je povolené?

Zasklenie lodgie & balkóna - je povolené?

Zasklenie lodgie & balkóna - je povolené?
Zasklenie lodgie & balkóna - je povolené?

Zasklenie lodgie & balkóna - je povolené?

 

Aj vy bývate v paneláku a chceli by ste spraviť nejakú zmenu? Čo tak zasklenie balkónu, resp. lodgie? Príde vám to zbytočné alebo naopak, uvažujete o takejto možnosti? Už na úvod treba upozorniť, že zasklený balkón s plastovými oknami predstavuje výrazné rozšírenie priestoru. Avšak, už tu nebudete musieť chodiť len v lete za slniečkom, ale pokojne i počas celého roka, a to trebárs aj v nepriaznivom počasí.

Aké sú výhody preskleného balkóna?

Ak je balkón či lodgie zabezpečená preskleným systémom, takýmto spôsobom sa podieľate na dostatočnej izolácií bytu, ktorá výrazne eliminuje hluk z okolitého prostredia, no taktiež chráni pred únikom tepla z interiéru. Ak bývate trebárs na prvom poschodí, presklený balkón s bezpečnostným sklom jednoznačne oceníte, veď môže tiež slúžiť ako zabezpečenie, ktoré je pre zlodejov nedosiahnuteľné!

 

Jednoduchá manipulácia, minimálna údržba

Manipulácia preskleného systému je mimoriadne jednoduchá vzhľadom k tomu, že systém je zložený z niekoľkých panelov, ktoré sa dajú kompletne odsunúť do strany. Takýmto spôsobom môžete každý panel umyť, a to dokonca i z vonkajšej strany, keďže sa nebudete musieť nakláňať. Zasklenie je nenápadné, priehľadné a nenarúša štýl stavby, viac menej ide o užitočný doplnok do domácnosti, ktorý vám pomôže ušetriť náklady za vykurovanie a koniec koncov umožní vypiť kávu na balkóne trebárs aj pri teplote pod nulou.

 

Dajú sa nainštalovať na presklené okná vonkajšie žalúzie?

Áno, s týmito oknami sa dá „pracovať“ rovnako ako s klasickými, čiže majiteľ si na ne môže dať nainštalovať žalúzie, prípadne môže siahnuť po závesoch, ktoré môžu v kombinácií s ostatnými doplnkami vyzerať nadčasovo! Dokonca je možné siahnuť po bezpečnostných fóliách, ktoré znemožnia potenciálnym zlodejom „cestu“ do bytu.

A rada na záver pred montážou

Ak ste sa do celej prestavby pustili na „vlastnú päsť“, lebo aj sused tak spravil, spomaľte! Predtým, ako vôbec niečo začnete, je dôležité túto skutočnosť ohlásiť na príslušnom stavebnou úrade. V opačnom prípade vám bude udelená pokuta či iné opatrenia, a tomu je pochopiteľne najlepšie vyhnúť sa.